Starostlivosť a poradenstvo

Čo ponúkame

1. Poradenstvo v oblasti výcviku, výchovy, stravy
2. Stráženie psov – dostupnosť si overte kontaktom
3. Kondičný tréning
4. Strihanie pazúrov
5. Vytláčanie análnych žliaz (vačkov)
6. Depilovanie a čistenie uší
7. Čistenie zubov


1. Poradenstvo v oblasti výcviku, výchovy, stravy

Rady k výcviku a výchove dostáva každý majiteľ, ktorý má záujem o hodiny tréningu, príp. aj v rámci postrehov pri akejkoľvek práci so psíkom.
Rady k strave dostáva majiteľ na vyžiadanie. Ide najmä o výber granúl, prechod na BARF, vieme pomôcť so zostavením jedálnička, poradiť s výberom výživových doplnkov.

2. Stráženie psov

Pracujete dlhé hodiny a nemá kto vyvenčiť Vášho psíka? Odchádzate na nejaký čas preč, ale nemôže ísť Váš spoločník s Vami? My sa Vám o neho postaráme. Do opatery však berieme len jedného psíka, príp. viacerých, ak sa poznajú alebo patria jednému majiteľovi. Je to preto, aby bola starostlivosť a pozornosť Vášmu priateľovi stopercentne zabezpečená. Ak si to budete priať, môže počas pobytu absolvovať akúkoľvek z ponúkaných služieb v našom centre. Cena závisí nielen od dĺžky pobytu, ale aj od povahy psíka a náročnosti starostlivosti.

3. Kondičný tréning

Je vhodný pre psíka, ktorý má problém s nadváhou alebo nedostatkom kondície. Tréning prispôsobíme zdravotnému stavu psíka a poskytneme majiteľovi postup, ktorý by mal dodržiavať, aby udržiaval alebo zvyšoval kondíciu svojho kamaráta.

4. Strihanie pazúrov

Ak sa bojíte sami strihať pazúriky alebo si neviete poradiť so strachom Vášho psíka, sme tu pre Vás.

5. Vytláčanie análnych žliaz (vačkov)

Análne vačky sa vytláčajú, ak má psík už problémy, príp. jeho prejavy takýmto problémom nasvedčujú. Je to však zásah, ktorý by sa nemal robiť bez príčiny, najmä u mladých a zdravých zvierat. Problémy s vačkami sa môžu prejavovať rôzne: pes sa sánkuje, oblizuje si zadok, môže mať problémy s kožou alebo ušami. Sú však prípady, kedy pes neprejavuje žiadnym spôsobom, že niečo nie je v poriadku. Po vytlačení vačkov Vás informujeme o ich aktuálnom stave, aby ste prípadne vedeli predísť vážnejším problémom.
Vytláčanie žliaz má svoje riziká, preto si vyhradzujeme právo pri podozrení na veľké riziko odmietnuť ich vytlačiť a odporučíme Vás k veterinárovi.

6. Depilovanie a čistenie uší

Pri depilovaní ušiek používame prášok, ktorý uľahčuje vytrhávanie srsti. Je to bežná starostlivosť u rás ako je yorkshire, maltézsky psík, bišón, pudlík.
Čistenie uší je vyčistenie vnútorného zvukovodu pomocou prípravku, ktorý je na to určený. Takto čistiť ušká je nevyhnutné napríklad pri opakovaných zápaloch, naliatí nie čistej vody do uší apod. Ak Váš psík dostáva antibiotické kvapky, ale máte problém mu ich dať, radi Vám ukážeme, ako to zvládnete doma.

7. Čistenie zubov

Na rozdiel od veterinárov psa neuspávame, pretože nepoužívame ultrazvuk, ale zúbky čistíme ručne. Pri malom množstve zubného kameňa odstraňujeme kameň okamžite, pri vážnejšom stave je nevyhnutná spolupráca a súhlas majiteľa so zvoleným postupom, ktorý bude predchádzať odstráneniu kameňa. Poskytujeme poradenstvo k predchádzaniu usadzovania zubného kameňa a ponúkame výrobky, ktoré Vám v tom pomôžu.
Podľa závažnosti stavu zubov a ďasien psíka alebo pri vysokom riziku pohryzenia si vyhradzujeme právo odmietnuť vyčistiť ich a odporučíme Vás k veterinárovi.